Теорема синусів та косинусів

Тема: Теорема синусів та косинусів
Мета: навчити учнів розв’язувати задачі з використанням теореми синусів і косинусів та наслідків з них; розвивати здібності учнів та інтерес до математики шляхом розв’язання нестандартних задач.
Тип уроку: застосування знань.
Хід уроку.
І. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми з вами спробуємо дати відповідь на питання, яке ви дуже часто ставите: «А де це нам знадобиться?» На попередніх уроках воно було дуже актуальними для деяких учнів класу.  Але сьогодні я спробую вам показати практичний змісти теореми синусів та косинусів і переконати вас усіх у важливості вивчення математики.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Наявність та правильність виконання письмового завдання перевіряємо колективно. При необхідності коментуємо хід розв’язання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Математичний диктант:
1. Якщо в трикутнику відомі сторона і два прилеглі до неї кути, то дві інші сторони можна знайти за допомогою …
2. Якщо в трикутнику АВС відомі дві сторони та кут між ними, то третя сторона знаходиться так…
3. Сума квадратів діагоналей паралелограма дорівнює …
4. У трикутнику АВС відомо,  що а=6, в=5, с=3. Який з кутів трикутника найбільший?
5. Найменша сторона трикутника лежить проти…. кута.
6. Як знайти кути трикутника, якщо відомі три його сторони?
Правильність виконання перевіряється взаємоперевіркою.
IV. Розв'язування вправ.
От ми і наблизилися до найцікавішої частини нашого уроку. Я сподіваюся, що розв’язавши наступні задачі, ви побачите практичне застосування теореми синусів та косинусів.
1. Два пароплави починають свій рух одночасно з одного порту і рухаються рівномірно по прямих, що перетинаються під кутом φ. Швидкість першого пароплава – а км/год, а іншого в км/год. Обчислити, на якій відстані будуть знаходитися пароплави через х годин.                    
2. О 7 годині ранку пасажирський літак вилетів з міста А. Після півгодинної зупинки в місті В о 8 год 10 хв літак зробив поворот на 350 вправо та о 9 год здійснив посадку в місті С. Знайти відстань між містами А і С, якщо середня швидкість літака на кожній ділянці дорівнювала 320 км/год.           (≈458 км)
3. На горі стоїть вежа висотою 100 м. Біля підніжжя гори знаходиться одна людина. Інша спостерігає її спочатку з вершини вежі під кутом 600 до горизонту, а потім з її основи під кутом 300. Знайти висоту гори.        (50м)
4. З вертольота, що знаходиться над шосейною дорогою, було помічено колону машин, яка рухається по ній. Початок колони видно під кутом 750, а кінець – під кутом 700. Знайти довжину колони, якщо вертоліт знаходиться на висоті 1650 м.                                                                                   (≈1042 м)
5. Відстань від транспортера до баржі 48 м. Довжина І стрічки транспортера 32м, а довжина ІІ стрічки транспортера, що подає зерно на баржу, - 40м. Знайти відстань від баржі до основи складського приміщення .         (30 м.)
V. Підсумок уроку.
Сподіваюся нам вдалося на прикладах впевнитися у практичному змісті теорем синусів та косинусів.
VІ. Домашнє завдання.
Скласти дві задачі, практичного змісту,  на використання теорем синусів та косинусів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий